081380 22199 ferveen@snashgt.com

NAD ielāpi ir jauna alternatīva, kas ietaupa laiku un naudu

Piemēram, uzlabojās sejas izteiksme, kā arī motoriskās prasmes, piemēram, gaita un sasalšanas epizodes, un divi pacienti ievērojami samazināja zāļu devas.

Jaunākā no taukaudiem iegūto mezenhimālo cilmes šūnu pielietojums arī pierāda arvien plašākus lietošanas gadījumus brūču dzīšanai, locītavu labošanai, matu izkrišanas atjaunošanai un audu reģenerācijai.

Kas ir cilmes šūnu banku darbība?

Pirmā cilmes šūnu banka tika izveidota 1991. gadā Ņujorkas Asins centrā, un kopš tā laika šī prakse ir kļuvusi arvien populārāka. Mūsdienās cilmes šūnu uzkrāšana ir izplatīta starp vecākiem, kuri izvēlas glabāt jaundzimušā nabassaites asinis kā potenciālu cilmes šūnu avotu nākotnē.

Turklāt daži pieaugušie izvēlas glabāt savas cilmes šūnas, lai tās varētu izmantot reģeneratīvajā medicīnā vai ārstētu apstākļus, kas varētu rasties nākotnē. Verified Market Research (VRM) pētījums paredz, ka pasaules cilmes šūnu banku tirgus līdz 2030. gadam pieaugs līdz 15,7 miljardiem ASV dolāru — 2021. gadā tas tika novērtēts 3,03 miljardu ASV dolāru apmērā.

Cilmes šūnu banku veidošanas veidi

Ir divu veidu cilmes šūnu bankas. Pirmais savāc un uzglabā nabassaites asinis un audus no jaundzimušajiem, lai vajadzības gadījumā palīdzētu ārstēt ar asinīm saistītus traucējumus. Parasti cilmes šūnu bankas nabassaites asiņu cilmes šūnas uzglabā 20–25 gadus ar iespēju par papildu samaksu atjaunot uzglabāšanas laiku. Tomēr joprojām nav zināms, vai no nabassaites iegūtās cilmes šūnas ir dzīvotspējīgas pēc 25 gadu uzglabāšanas.

Otrā iespēja ietver cilmes šūnu ekstrakciju no kaulu smadzenēm vai taukaudiem no pieaugušajiem. Tā kā tie ir MSC, tiem var būt daudz plašāki lietošanas gadījumi nekā nabassaites asins cilmes šūnām. Rezultātā tie tiek glabāti neierobežotu laiku — kamēr tiek samaksāta uzglabāšanas maksa.

Kā darbojas cilmes šūnu banku sistēma

Atkarībā no cilmes šūnu veida un audu avota ir dažādas cilmes šūnu savākšanas metodes. Piemēram, nabassaites asins cilmes šūnām savākšanas process ir vienkāršs un neinvazīvs, ietverot asiņu savākšanu no nabassaites tūlīt pēc bērna piedzimšanas.

Pieaugušo cilmes šūnām tā ir vai nu kaulu smadzeņu aspirācija, vai tauku atsūkšana. Šīs procedūras parasti veic vietējā anestēzijā, un tās parasti ir drošas un labi panesamas. Čangs sacīja, ka viņu MSC iegūšanas process ietver lokālu apgabala sastindzišanu un ēdamkarotes tauku izņemšanu, no kuriem tie izolē veselīgos MSC, un kultivē tos laboratorijā, lai izveidotu daudz izmantojamu MSC. Kad tie ir gatavi, tie tiek uzglabāti -80 °C (-112 °F) temperatūrā.

Cilmes šūnu banku izmantošanas ierobežojumi

Lielākā daļa cilmes šūnu banku uzglabā kultivētās vai nekultivētās cilmes šūnas vairumā, sasaldē, pēc tam, kad pacientam tās ir vajadzīgas, tās tās atkausē un nosūta ārstam. Ārstēšana tiek veikta vai nu injekcijas veidā, vai intravenozi. Šādi procesi var izklausīties vienkārši, taču tie ir dārgi, un daudzi zinātnieki apšauba, vai šīm cilmes šūnām joprojām ir tāds pats terapeitiskais potenciāls.

Čangs norādīja, ka tad, kad cilmes šūnas tiek sasaldētas un pēc tam atkausētas vairumā, ir patiešām grūti noteikt to dzīvotspēju. Citiem vārdiem sakot, cik no tiem joprojām darbojas?

"Tā ir milzīga problēma," sacīja Čans. "Patiesībā tas ir viens no iemesliem, kāpēc mēs domājam, ka III fāzes pētījumos šūnu terapija joprojām ir neveiksmīga. Ja jūs nezināt šo šūnu dzīvotspēju, kad saņemat infūziju vai injekciju, tad teorētiski ikviens var saņemt atšķirīgu zāļu devu. Tas ir ļoti riskanti. ”

Augstas cenas zīme

Vēl viens aspekts, kas ierobežo cilmes šūnu banku tālejošo ieviešanu, ir izmaksas. Tas atšķiras atkarībā no cilmes šūnas veida un uzglabāšanas iespējām. Nabassaites asiņu banka parasti ietver vienreizēju savākšanas un apstrādes maksu, kā arī ikgadēju uzglabāšanas maksu.

Kopējās izmaksas par nabassaites asiņu bankām var svārstīties no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem dolāru atkarībā no bankas un uzglabāšanas ilguma. Dažas bankas arī izšķir tikai nabassaites asiņu vai nabassaites asiņu un audu uzglabāšanu. Audu pievienošana ir saistīta ar augstāku cenu.

"Iespējams, ka pašlaik iedzīvotājiem tas nav pieņemams, taču, manuprāt, nākotnē būs valdības programmas, lai subsidētu cilvēkus banku darbībai."

Donna Čanga

Pieaugušo cilmes šūnu banku veidošana var būt dārgāka, jo tā ietver invazīvāku savākšanas procesu un plašākas apstrādes un uzglabāšanas procedūras. Pieaugušo cilmes šūnu bankas izmaksas var svārstīties no vairākiem tūkstošiem līdz desmitiem tūkstošu dolāru atkarībā no cilmes šūnu veida un izvēlētā uzglabāšanas plāna ilguma.

Pārāk agri lietot profilaksei

Lai gan notiekošo pētījumu skaits jau šogad ir tūkstošos, Čangs sacīja, ka pētījumi notiek tādā stāvoklī, kurā zinātnieki pēta cilmes šūnu ietekmi uz slimību simptomātiskā stāvoklī. Tas ļauj viņiem redzēt, vai šī ārstēšana efektīvi palēnina vai maina veselības stāvokli.

Saskaņā ar Slimību kontroles centru (CDC) gandrīz puse amerikāņu, 45%, cieš no vismaz viena hroniska stāvokļa. Ja šīm cilmes šūnu terapijām ir pozitīva ietekme uz to drošu ārstēšanu, nākamā var būt profilaktiskas pieejas piemērošana. "Lielākā daļa cilvēku dzīves laikā saskarsies ar deģeneratīvu slimību," sacīja Čans, piebilstot: "Ja cilmes šūnu saņemšana ir droša iespēja, tad teorētiski tas turpinās virzīties atpakaļ, un to [cilmes šūnu] aktīva iegūšana būs izdevīga. mums ilgtermiņā.”

Vai jums vajadzētu glabāt savas cilmes šūnas?

Ir vērojams eksponenciāls pieaugums cilmes šūnu pētījumos dzīvnieku modeļos un cilvēkos, un tas ir pamatota iemesla dēļ. Neatkarīgi no tā, vai tā ir ar vecumu saistītu traucējumu palēnināšana vai autoimūnu slimību un hronisku stāvokļu ārstēšana, pašu cilmes šūnu izmantošana liecina par lielu solījumu.

Ilgmūžības un pretnovecošanās jomā cilmes šūnu apstrādei bieži ir nozīme ātrākos lietošanas gadījumos. Matu atjaunošana, visa ķermeņa cilmes šūnu pārveidošana vai traumu ārstēšanas protokoli jau ir izmantojuši savas cilmes šūnas. Tomēr šīs lietojumprogrammas ietver tikai cilmes šūnu ieguvi, apstrādi un izmantošanu neilgi pēc tam. Turklāt banku darbība sniedz cilvēkiem iespēju būt mierīgam, ja slimība rodas gadiem vai gadu desmitiem.

Cilmes šūnu, jo īpaši MSC, unikālie aspekti, kas ļauj diferencēt jebkurā šūnā, padara tās par ļoti dzīvotspējīgu ārstēšanas iespēju, ja tās tiek atbilstoši lietotas. Čans paskaidroja, ka tikai ortopēdiskos gadījumos ārsti izmanto injekcijas. Visi citi pieteikumi ir saistīti ar IV; cilmes šūnas precīzi zina, kā rīkoties tālāk.

"Šūnas zina, kur iet, kur jūsu ķermenim tās ir visvairāk vajadzīgas. Tās ir neticamas, es katru dienu par tām uzzinu kaut ko jaunu."

Donna Čanga

Saīsinot nikotīnamīda adenīna dinukleotīdu, NAD bieži dēvē par brīnummolekulu, jo tas ir atrodams katrā šūnā, kam ir būtiska nozīme enerģijas ražošanā, DNS remontā un šūnu signalizācijā. Diemžēl, mums novecojot, NAD līmenis samazinās, izraisot virkni veselības problēmu. Tāpēc daudzi cilvēki meklē veidus, kā paaugstināt savu līmeni. NAD ielāpi ir jauna alternatīva, kas ietaupa laiku un naudu. Šajā rakstā tiks apskatītas lielas devas NAD+ plāksteru iespējamās priekšrocības.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

  • NAD+ plāksteri, kas izmanto jonoforēzi, var būt otrs efektīvākais veids, kā ievadīt lielas NAD+ devas asinsritē.
  • NAD+ plāksteri nodrošina līdz pat 1000 mg NAD+ vienā plāksteri.
  • Katrs plāksteris ir jāuzglabā līdz 14 stundām atkarībā no izvēlētā zīmola.
  • Ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai kvantitatīvi noteiktu NAD+ plāksteru efektivitāti, taču tagad ir pieejami mājas testi, lai pārbaudītu intracelulāro NAD līmeni.

Ikvienam, kurš meklē ilgmūžību, NAD kritiskā loma nav sveša. IV terapija ir bijusi viena no populārākajām metodēm lielas NAD devas ievadīšanai tieši asinsritē. Šai metodei ir trūkumi, piemēram, sāpes un diskomforts no adatām, kā arī augsta cena, kas pārsniedz 1000 USD. NAD plāksteri kļūst arvien populārāki kā ērtāka, neinvazīvāka un pieejamāka iespēja, taču ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai izpētītu to efektivitāti. Liela daļa no tā šobrīd ir anekdotiska un subjektīva.

Kas ir NAD?

NAD ir koenzīms, kas atrodams katrā ķermeņa šūnā. Tam ir būtiska nozīme šūnu enerģētikā, optimālā saziņā starp šūnām un DNS atjaunošanā. Tā kā tas samazinās līdz ar novecošanu, tas var būt saistīts ar ar vecumu saistītām slimībām, piemēram, Alcheimera slimību, Parkinsona slimību un sirds un asinsvadu slimībām. Turklāt zems NAD līmenis var izraisīt vielmaiņas un enerģijas ražošanas traucējumus, kas var izraisīt nogurumu, muskuļu vājumu un citus simptomus.

Pētnieki ir atklājuši, ka NAD līmeņa paaugstināšana palīdz neskaitāmiem veselības stāvokļiem. Vienā pētījumā konstatēts, ka papildināšana ar NAD prekursoriem uzlaboja mitohondriju darbību un palielināja muskuļu veiktspēju gados vecākiem pieaugušajiem ar 2. tipa cukura diabētu. Cits pētījums parādīja, kā NAD papildināšana var potenciāli uzlabot dažādus novecošanās marķierus, tostarp traucētu mitohondriju funkciju un uzkrāto hronisko iekaisumu un oksidatīvo stresu.

Neatkarīgi no tā, vai tiek papildināti ar tā prekursoriem, piemēram, NR un NMN, vai izmantojot NAD deguna aerosolus vai IV, NAD līmeņa paaugstināšana ir bijusi populāra ilgmūžības uzlabošana sportistu, biohakeru un veselības entuziastu vidū.

Kas ir lielas devas NAD+ plāksteri?

NAD+ plāksteri nogādā molekulu devās no 400 mg līdz 1000 mg asinsritē transdermāli vai caur ādu, izmantojot zema līmeņa elektrisko strāvu, ko sauc par jonoforēzi. Šī piegādes metode medicīnas sabiedrībā nav jauna, un tā ir zināma jau vairāk nekā 100 gadus. Bet tas tikai tagad uzņem apgriezienus veselības optimizācijas jomā.

Ārste pret novecošanos un atjaunošanos ārste Eimija Kilena (Dr. Eimija Kilena) pastāstīja HealthNews, ka parasti dažas zāles, piemēram, lielākas molekulas, var būt grūti dabūt caur ādu ādas barjeras dēļ, taču jonoforēze īslaicīgi maina ādas barjeru, ļaujot lai jonu (uzlādētas) zāles nonāktu asinsritē tieši caur ādu.

"Ieguvums no tā salīdzinājumā ar perorāli ievadītām zālēm ir tāds, ka tās var nonākt tieši asinsritē un tām nav jāiziet cauri kuņģim un aknām, kas var ietekmēt zāļu biopieejamību."

Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet vietni active keto gummies official top

Contents